Категорија: ‘Низ времето’

Тажно скопско секојдневние: Наишол на беспомошен заглавен човек во инвалидска количка додека имало невреме…

Идејќи накај дома од работа за време на невремево, после мостот пред порта Влае наидов на човек во електрична инвалидска количка. Застанат на сред пат во нај јакото невреме, врнеше истураше, количката му изгасила, целиот беше исплашен, избезумен. Коли си минуваат никој не застанува да му помогне, буквално го бањаат… Нормално застанав да му пружам […]

Овие два хороскопски знаци се оние кои најмногу изневеруваат

Понекогаш комуникацијата со сите мажи се чини комплицирана и невозможна, но вистината е дека постојат неколку мажи, претставници на определени хороскопски знаци кои се вистинско чудо и сигурно треба да внимаваш со нив, бидејќи постои опасност да ви ги уништат нервите. Рак – тие се премногу посебни мажи и во повеќето случаи е страшно тешко да […]

Кажете збогум на тврдокорните дамки: Супер трик за чистење на шпоретот!

Се што ви е потребно да се збогувате со тврдокорните дамки на шпоретот е да направите паста од сода бикарбона и вашиот шпорет ќе биде блескаво чист. Како се подготвува? Лесно! -Во пола шолја вода додадете една лажичка детерџент за миење садови и од ¼ до половина шолја сода бикарбона, што ви е доволна мерка […]

НИКОГАШ нема да те заборавам, но избрaв да продолжам напред

Никогаш нема да те заборавам, но ќе продолжам напред. Тоа може да се случи полека. Сеќавањата ќе почнат да исчезнат. Соништата за заедничка иднина ќе исчезнат, парче по парче. И јас ќе бидам слободна. Ќе научам да се сакам себеси како што не можев. Тоа сум јас, напред. Тоа не значи дека ќе те заборавам […]

Кои хороскопски знаци ќе имаат многу секс во текот на овој месец

Астрологијата помага да дознаваме повеќе и за себе си и за оние кои ни значат. Сепак, ѕвездите овој период не ни се наклонети на сите, туку само на три знаци. Барем што се однесува до сексуалниот живот. Овие три знаци ќе имаат жестоки сцени овој период. Водолија Водолиите се добри во кревет, бидејќи тие секогаш […]