Категорија: ‘Кариера’

Прекрасната Лујза Хеј: „Бидете сам свој љубовник, психолог и пријател – тоа е патот до среќата“

„Вие имате моќ да го лекувате животот, тоа треба да го знаете. Честопати мислиме дека сме беспомошни, но не сме. Ние секогаш ја имаме моќта на нашите мисли, и свесно ја користиме таа моќ “. Само кога ќе научиме како да најдеме начин за излез од светот на вината, лутината и незадоволството, можеме да започнеме […]

Какви се хороскопските знаци кога треба да шефуваат?

Знаете ли кој хороскопски знак е вашиот шеф? Прочитајте што, според хороскопот, можете да очекувате од него/неа. ОВЕН Овенот е шеф двигател. Често ја зема работата во свои раце и го решава проблемот, а тоа го очекува и од останатите. Директен е и не трпи будалаштини и често кажува што очекува. Брзо може да се […]

Поточиња 2020 на 21. и 22. март во Македонска Опера и Балет

Почетокот на пролетта во Скопје е резервиран за уште една детска забава. Фестивалскиот викенд на 21ви и 22ри март 2020 година ќе помине во знакот на 17. Издание на Детскиот фестивал Поточиња. Разиграни, распеани, а на сцената единствени, Поточиња се подготвени да приредат уште една голема забава. Актерот, Мартин Јорданоски, како домаќин и водител под […]

Владо Јаневски ве кани на фестивалот „Мозаик“ во СЦ „Борис Трајковски“ ( Видео)

Во пресрет на петчасовниот фестивал „Мозаик“ кој ќе се одржи на 28 февруари во СЦ „Борис Трајковски“,  чаирскиот романтичар Владо Јаневски ве кани да бидете дел од оваа голема концертна турнеја на нашите домашни ѕвезди. Владо Јаневски @ Мозаик (Скопје, 28.02.2020) И Владо Јаневски е дел до мозаикот – турнеја која започнува во Скопје на […]

АНДЕРФЕСТ ги најави своите музички изведувачи за оваа година

Прогресивниот, музички фестивал музичкиот фестивал – АНДЕРФЕСТ оваа година ќе понуди дводневно комплетно уживање и ќе се одржи на 3ти и 4ти април 2020 година, во поткровјето на Public Room, во Скопје, а влезот за двата фестивалски денови ќе биде бесплатен. Долгоочекуваното второ издание на Андерфест ќе се одржи првиот викенд во април и на него […]