Категорија: ‘Кариера’

Меѓународниот балкански универзитет прерасна во најголем приватен универзитет во земјава

Меѓународниот балкански универзитет стана најголем приватен универзитет во земјава прераснувајќи во прв избор за студентите. Тоа го покажуваат податоците на Државниот завод за статистика за академската 2020/2021 година, според кои со вкупно запишани 2024 студенти, МБУ има најмногу студенти во споредба со другите приватни универзитети во државата. „Довербата што ни е дадена од новозапишаните студенти […]

Пакомак совети: Како да бидете еко-одговорни во лето?

Летото е пред прагот, а тоа значи дека во наредните неколку месеци викендите и слободните денови ќе бидат исполнети со планирани патувања, забава и разни авантури. Олеснувањето на рестриктивните мерки конечно ни дава можност да поминеме повеќе време во природа, но ако сакаме да ја зачуваме чиста, мора да внимаваме како се однесуваме додека сме […]

IDEA LAB со 24 часовен креативен хакатон за студентите од Академијата за дигитален маркетинг на Creative Hub

Изминатата недела, македонската PR и маркетинг агенција IDEA LAB, во соработка со едукативната установа во областа на дигиталниот маркетинг, Creative Hub, организираше креативен хакатон насловен како „Cracking the idea code”. IDEA LAB, како агенција која што се води по светски и европски трендови, како во работењето со клиентите, така и во мотивирањето на вработените, постојано […]

НЕОТЕЛ СО ОДЛИЧНА МОЖНОСТ ЗА СИТЕ ПОДДЖУВАЧИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Во пресрет на фудбалското првенство, НЕОТЕЛ, на сите поддржувачи на македонската репрезентација им овозможува одлична можност бесплатно да ги следат натпреварите од каде било во државата директно на својот смартфон или Android TV телевизор. Сите заинтересирани кои сакаат да гледаат од смартфон сѐ што треба да направат е да ја преземат апликацијата neoTV на својот […]

Рамстор Мол го слави својот 16ти роденден!

Месец јуни го одбележува доаѓањето на летото, големите попусти и радости, а воедно и месецот во кој Рамстор Мол го слави својот роденден. Оваа година Рамстор Мол слави 16 години постоење на македонскиот пазар. Во пресрет на роденденската прослава, во текот на Јуни, за посетителите Рамстор Мол обезбеди големи попусти, акции, промоции, како и многу […]