Категорија: ‘Финансии’

Компанијата дм дрогерие маркт донираше 50 инфузиони пумпи во вредност од 53.000 евра

Компанијата dm донираше 50 инфузиони пумпи во вкупна вредност од речиси 4 милиони денари во Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје. Со оваа донација компанијата има за цел да придонесе во борбата против корона вирусот, но и да ја подобри опремата за сите пациенти кои се лечат во болниците во нашата […]

Даниела Адемоска, Генерален Директор на Рамсторе меѓу 25-те најуспешни жени менаџерки во Македонија

    Вчеравечер во хотел Double Tree by Hilton-Скопје, се одржа Јубилејната манифестација „Избор на најуспешни жени менаџери“ организирана од агенцијата “Марили” на која беа врачени признанијата за најуспешните жени  менаџери во Р.Северна Македонија. Меѓу нив е и Даниела Адемоска, Генерален Директор на Рамсторе Македонија. Даниела Адемоска е повеќе од 20 години во менаџерството, како […]

Традиционалното “Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол

    Во пресрет на еден од најголемите Христијански празници – Велигден, традиционално и оваа година ќе се одржи хуманитраната акција “Волшебно велигденско дрво“. Оранизирана и овозможена благодарение на Црвен крст на Град Скопје и Рамстор Mол во соработка со ЈУ Меѓуопштински центар за социјални работи на град Скопје, а поддржана од Комерцијална банка АД […]

Заштитете го вашиот бизнис од сајбер закани

Секоја активност на интернет може да донесе ризик. Никогаш не бил поголем опсегот на комуникација,  размена на информации, документи, слики или видеа онлајн. Во време кога преку интернет одржуваме состаноци, плаќаме сметки, се едуцираме и го водиме бизнисот, сајбер заканите се наше секојдневие. Особено треба да внимаваме на деловните информации и активности, затоа што малите […]

„Музикантите во природата”: Започна традиционалниот детски ликовен конкурс на Ладна

Големиот детски ликовен конкурс на „Ладна” само што започна! Седма година по ред „Ладна” ги инспирира најмладите умни глави да ја разбудат својата креативност и да ги испратат своите цртежи, за потоа да ги награди авторите на трите најдобри дела со вредни награди. Темата на конкурсот оваа година е „Музикантите во природата”.  Конкурсот и оваа […]