Категорија: ‘Кариера’

НЕОТЕЛ СО ОДЛИЧНА МОЖНОСТ ЗА СИТЕ ПОДДЖУВАЧИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Во пресрет на фудбалското првенство, НЕОТЕЛ, на сите поддржувачи на македонската репрезентација им овозможува одлична можност бесплатно да ги следат натпреварите од каде било во државата директно на својот смартфон или Android TV телевизор. Сите заинтересирани кои сакаат да гледаат од смартфон сѐ што треба да направат е да ја преземат апликацијата neoTV на својот […]

Рамстор Мол го слави својот 16ти роденден!

Месец јуни го одбележува доаѓањето на летото, големите попусти и радости, а воедно и месецот во кој Рамстор Мол го слави својот роденден. Оваа година Рамстор Мол слави 16 години постоење на македонскиот пазар. Во пресрет на роденденската прослава, во текот на Јуни, за посетителите Рамстор Мол обезбеди големи попусти, акции, промоции, како и многу […]

Отворен е конкурсот за наградата “Милан Младеновиќ”

Фондацијата “Милан Младеновиќ” распиша конкурс за наградата “Милан Младеновиќ 2021”, под слоганот “Пријави ја твојата песна”. Конкурсот е отворен од 1-ви до 30-ти јуни 2021-ва година. Наградата „Милан Младеновиќ” е основана со цел да ја поттикне музичката креативност, која се карактеризира со вредностите својствени на уметничкото наследство на Милан. Се доделува за најдобра песна на територијата на […]

Денови на книгата во Рамстор Мол 02.06 – 06.06.2021

Во пресрет на летото и летните одмори, во Рамстор Мол започнуваат Денови на книгата. Рамстор Мол во соработка со Македонската асоцијација на издавачи (МАИ) го организираат овој настан на кој ќе земат учество голем број на македонски издавачки куќи и книжарници, меѓу кои: Издавачки Центар ТРИ, Арс Ламина, Антолог, Издавачката куќа Полица, Култура, Сакам Книги, […]

Даниела Адемоска, Генерален Директор на Рамсторе меѓу 25-те најуспешни жени менаџерки во Македонија

    Вчеравечер во хотел Double Tree by Hilton-Скопје, се одржа Јубилејната манифестација „Избор на најуспешни жени менаџери“ организирана од агенцијата “Марили” на која беа врачени признанијата за најуспешните жени  менаџери во Р.Северна Македонија. Меѓу нив е и Даниела Адемоска, Генерален Директор на Рамсторе Македонија. Даниела Адемоска е повеќе од 20 години во менаџерството, како […]