Брзо вкусно јадење – кашкавал во фурнаПотребни производи:


350 г рендан кашкавал
50 г кравјо сирење
4 јајца
300 мл. млеко
120 г брашно
црн пипер
сол
50 г путер
Начин на приготвување:

Ставете ги во еден сад јајцата, заедно со брашното и млекото. Во нив додадете бибер и сол.


Конечно ставете го ренданиот кашкавал и сирење и промешајте добро.

Ставете го маслото во тава и истурете ја смесата. Печете на 200 степени.


На здравје апетит!