Брзи и вкусни идеи за утрински појадокТри многу добри опции за појадок, но проверете дали во пакетот со овесните снегулки нема додаден шеќер. Не е добра идеја да претерувате со слаткото.


Јатки и семиња

Тоа се можеби најздравите варијанти за појадок. Снегулките сепак, е добро да се сурови. Нема полесно од тоа да се земе грст бадеми и да ги изедете на пат за работа. Друга опција е да ги посипете со ленено семе и мелени ореви или лешници со чаша со јогурт и бобинки.


Путер од кикирики

Малку нестандардна опција за појадок на нашите географски широчини, но е добра идеја. Путерот од кикирики ќе ви даде ударна доза протеини. Може да се комбинираат сендвич од парче црн леб со путер од кикирики со неколку парчиња јаболко и чаша чај.


Страни: 1 2