Брзи и вкусни идеи за утрински појадокСе прашувате ли што да јадете наутро за појадок? Заборавете за купечките вафли, кроасани и сендвичи. Сетете се нашите идеи за брзи идеи за појадок, кои се вкусни, брзи за подготовка и здрави.


Јајца

Што полесно од тоа да си сварите јајце? Toа ќе ви обезбеди протеини, витамини А и Д, рибофлавин, фолна киселина и селен.


Урда

Таа одлична опција за појадок. Богата е со протеини и е со ниска содржина на масти. Може да ја комбинирате со овошје – сушени или свежи, и грст ореви.


Овес, киноа, трици

Страни: 1 2