Barcaffè Perfetto капсули – едноставна подготовка за совршено уживањеВо текот на децениската потрага по совршената шолја еспресо и прецизно нијансираниот баланс на моќен вкус и нежна арома, Barcaffè ги создаде капсулите Barcaffè Perfetto со врвен квалитет. Barcaffè Perfetto капсулите се поврзуваат со 50 години долгата традиција на модерен начин на живот и се надоврзуваат на глобалните трендови, додека истовремено им одговораат на локалните вкусови во целиот регион, наменети за оние кои од шолјата кафе секој ден го бараат екстрактот за совршен момент.


Врстите на кафе се внимателно одбрани, созреани под сонцето во Бразил, Етиопија, Колумбија и Индија, и се подготвуваат во идеални услови, како би се обезбедил врвен квалитет и совршена рамнотежа во секоја шолја кафе. Посебно внимание му се обрнува на пржењето на зрната, бидејќи тоа е деликатен процес од кој зависи и квалитетот на мешавината. А за кафето да биде целосно заштитено, капсулите се специјално дизајнирани на тој начин за да обезбедат зачувување на вкусот, аромата и свежината.

Barcaffè Perfetto ви овозможува во вашиот дом да уживате во кафе како што ви подготвуваат искусните баристи во омиленото кафуле, бидејќи многу брзо и лесно се подготвува со помош на компатибилниот апарат Nescafe Dolce Gusto. Без разлика дали сте на работа или дома, препуштете се на уживањето во комбинација со долгогодишно искуство и вистинска љубов према кафето – идеалната заводлива рамнотежа на вкусови во секое едноставно, а истовремено и експертско подготвено еспресо.


Овој еспресо бленд кој ја буди фантазијата и моментите на опуштање ги претвора во посебно доживување, наменет е за оние вистински, страсни вљубеници во кафето. Така, можете да се одлучите за Barcaffè Perfetto Espresso – мало еспресо полно со арома, Cappuccino – кремасто задоволство со полн вкус создаден за секојдневно уживање, Caffè Latte – идеален спој на вкус и трошка носталгија, кои можете да ги подготвите на сите компатибилни Dolce Gusto апарати.
Препуштете се на добрите чувства со капсулите Barcaffè Perfetto!