Антицелулитна диета со која за шест дена ќе изгубите вишок килограми само онаму каде што ви е најпотребноОваа антицелулитна диета е разновидна и богата со вкусови, а резултатот е лесно видлив. Со овој начин на исхрана ќе изгубите вишок килограми само онаму каде што ви е најпотребно.

Внесувањето на калории е ограничено на 1200 дневно, но треба да имате на ум дека само диетата не е доволна во борбата со овој непријател на сечие тело. Телесната активност ќе ви биде од огромна корист, па затоа практикувајте колку што можете повеќе трчање, брзо одење, возење велосипед или некој спорт по желба.
Трите елементи кои низ секојдневната исхрана не ги внесуваме доволно, помагаат во отстранувањето на целулитот, па затоа ако сакате оваа борба да биде успешна мора да го зголемите нивното консумирање.

Сулфурот се наоѓа во намирниците богати со животински белковини како што се месото, рибата, млекото, сирењето и јајцата, а помага во отстранување на насобраните токсини.

Калиумот можете лесно да го пронајдете во млекото, овошјето, житарките, доматите и компирите, а помага за отстранување на вишокот течности.

Витаминот Ц го зголемува производството на колаген и го спречува наталожувањето на масни зрнца во ткивата. Можете да го пронајдете во портокаловото овошје, јагодите, дињите, пиперките, брокулите, доматите и зелениот лиснат зеленчук.

Ова е програмата на исхрана кон која треба да се придржувате ако сакате да победите во битката со целулитот.

1 ден

Страни: 1 2 3