Адел се преполови со помош на супер диета: Еве како таа слабееше минимум 3,5 кг неделно !Супер диета која чини најмалку 3,5 фунти неделно им помогна на многумина, вклучително и Адел, да ја изгубат тежината драстично без вежбање.


Всушност, Камила Годис разви систем кој го доведува телото до совршенство, користејќи диета која го охрабрува организмот да согорува маснотии.

Таа додава дека 90 проценти од успехот на Адел е придржување кон диетата што му е пропишана.


„Троши помалку калории и троши повеќе енергија“, рече Камила Годис. Нејзините совети се: откажете се од преработена храна, шеќери и сода, намалете ги калориите и започнете режим на вежбање кој вклучува кардио и тренинг.

Нутриционистите одговорни за оваа диета се Аидан Годзинс и Глен Метен, а нејзината предност е што не забранува храна како што е виното и чоколадото, што ја прави многу популарна.


Оваа диета се заснова на студии со кои одредена храна го зголемува нивото на протеини како сирутин. Овие протеини го забрзуваат метаболизмот, помагајќи им да ја губат телесната тежина побрзо. Наводно, резултатите се брзо видливи и минималната загуба е 3,5 фунти за една недела.

Исхраната „Сирфуд“ се заснова на сиртуини (SIRTs), група од седум протеини кои се наоѓаат во организмот за кои се покажало дека регулираат различни функции, вклучително и метаболизам. Поминува во два циклуси на јадење, кои траат три недели.

Храна што промовира губење на тежината и основните правила на диетирање:

Продолжува на следната страна:

Страни: 1 2