15 храни кои да ги избегнувате пред сексДодека сите знаеме која храна е афродизијак, најверојатно никој не размислува што не треба да влегува во неговата чинија пред секс. Храната која ја јадеме, може да влијае на нашата желба за секс и во двете насоки – позитивно и негативно.


Некои антиафродизијаци вклучуваат доста корисна храна, како брокула, тофу и овесни снегулки. Добро е, сепак да ги прескокнете пред секс за да го зачувате расположението за играта меѓу чаршафите.

Еве 15 храни кои ќе ве натераат да се чувствувате непријатно, додека водите љубов:


Страни: 1 2 3 4