14 работи кои не ги знаете за Кејт МидлтонСме зборувале многу за нејзината свадба, нејзиниот накит, за нејзините деца, за нејзините фустани …


Еве уште 14 работи кои веројатно не ги знаете за неа:

1. Уште на 10 години Кејт докажала дека ќе биде достоен член на кралското семејство – Во училишната претстава Пепелашка таа ја играла улогата на шармантната принцеза.


2.Кејт се разбира од уметност – Таа учела историја на уметност на Универзитетот Сент Ендрјус, Фајф, Шкотска и во Фиренца.

3. Сака да снима – Пред да се омажи, Кејт се грижела за фотографиите со кои компанијата на нејзините родители ги рекламирале своите услуги за организирање на забави.

4.Кејт и Вилијам се запознаваат на факултет на една ревија

5. Кејт е роднина на американскиот претседател Џорџ Вашингтон

6. Фустаните на Кејт се продаваат за неколку минути

7. Кејт сака да готви

8. Голем обожавател е на серијата “имотот Даунтон”

9. Ги сака сите бои, но ги преферира белите

10. Обожава секакви додатоци – Кејт поседува над 40 капи.

11. Омилениот нејзин десерт е пудинг

12. Вилијам го вика “Големиот Вили”. Можеме само да претпоставуваме зошто …

13. Таа е најстарата кралска невеста во британската историја – Кога се мажи за Вилијам на 29 април 2011, таа има 29 години.

14. Нејзиниот прстен е поскапен 10 пати, откако таа го носи