Работи кои мажите ги сакаат на првиот состанок

sostanok

Мажите очекуваат да имаат секс со својата нова партнерка на третиот состанок, додека за дамите тоа е можно да се случи дури по петтото излегување, покажува истражувањето.

Она што им се допаѓа е еден мажи е карактерот, чувството за хумор и пријатен парфем. 7% од дамите признаваат дека би легнале со маж кој бил доволно великодушен да се чувствува добро.

Посилниот пол од своја страна не чувствува сексуална желба кон жени со небраснати нозе и валкана долна облека. Она што ги привлекува, е самодоверба и прекрасна долна облека.

Најголемиот непријател на жените во службата се … другите жени

kancelarija2

Повеќе од половина од модерните жени кои работат во канцеларија, велат дека се малтретирани на работното место и тоa најчесто доаѓа од страна на нивните шефови. Во анкетата учествувале 23 илјади жени, а 50% од нив откриле дека го гледаат својот најголем непријател во службата во лицето на другите претставнички на сопствениот пол, со менаџерска позиција.

Предметното истражување е спроведено во Велика Британија и е најголемиот од ваков вид. Жените кои биле малтретирани од други дами во канцеларија масовно споделиле дека проблемите се појавиле најмногу поради скриено ривалство. Односно, колешките или нивната шефица, се почувствувале загрозени од нивото на нивните способности.

Како да ја добиете вашата свекрва

svekrva

Односите меѓу различните генерации секогаш се сложени. Човек често има недоразбирања со своите родители, а што останува за оние на партнерот ?

Се разбира, мајката на вашиот сопруг веројатно сака да доминира, но таа е човек, со кого треба да се изградат пријателски односи. Ова ќе помогне не само на самите вас, но и ќе го направи вашиот маж многу среќен.

Секако, изградбата на стабилни односи помеѓу снаата и свекрвата не е лесна задача, но еве што би можеле да се обидете:

Медитација за среќа и хармонија

meditacija2

Повисоки состојби на свест, блаженство, благосостојба и беспрепокорна акција се едни од најслатките плодови од долготрајниот тренинг на медицијата. Во брзото темпо на модерната жена, која што во обидите да одговори успешно на сите обврски и одговорности, но и уживања и задоволства што се бараат од неа, таа често заборава да се сврти кон себеси, да погледне во најинтимните прегратки на својата душа. Медитацијата како еден метод на релаксација, се повеќе се практикува меѓу жените, како дел од трендот за слободни активности поминати со пријателките на часовите по јога, пилатес, медитација…

Бидете најдобра, со која некогаш бил

seksi

Како да бидете најдобрата, со која тој некогаш бил?

Анабел Најт ги дава своите совети:

1 . Неверојатниот секс започнува надвор од спалната соба.

Дури и пред да завршите во кревет, треба да ги вжештите работите. Анабел ова го нарекува “љубовна игра за предигра”.

Login

Register | Lost your password?