Lady

Велигденско чудо: Се појавило христовото распетие

raspetie

Христовото распетие се појавило во 2009 година во Молдавија.

Погледнете го видеото:

Ве преколнувам, немојте да живеете за децата

detetatko28

Ве преколнувам, немојте да живеете за децата! Не само што нив не им е потребно, туку е и штетно за нив. Колку пропуштени судбини, скршени срца, навреди и недоразбирање! Ги гледам жените кои секојдневно се откажуваат поради децата. А потоа ги гледам овие деца за кои нивните мајки се откажале од се`. Тажна е оваа глетка.

Мајката сама ја одгледала Вања. Таа никогаш не се омажила, се` му давала на својот син, му купила стан, му платила факултет. Тој стана прекрасен и успешен маж. Сега има 50-тина години. Никогаш не се оженил и нема деца. Цел живот се труди да ѝ се оддолжи на неговата мајка затоа што таа се одрекла од се. Не успева.

БОЛНА ИСПОВЕД НА АКТЕРКАТА ОД „ПАРАМПАРЧЕ“ – ШТО СЕ СЛУЧИЛО МЕЃУ НЕА И ЏИХАН

paramparce6

“Навистина е многу лошо… Кога би проговорил, би се зборувало за тоа на сите страни!” Еркан Петеккаја кој ја има главната машка улога во серијата “Парампарче” го изјави ова за Нурѓул Јешилчај, која ја толкуваше улогата на Ѓулсерен во хит серијата. Се прашувам, што тоа направила Нурѓул? Всушност, што е толку лошо за да би се зборувало за тоа на сите страни? Мора нешто ужасно да криела, мора да има некоја маана. Или порано ја имала.

Како што и било напишано во сценариото на серијата, Нурѓул сметала дека двајца заљубени мора понекогаш да се бакнат, а Еркан на тоа реагирал со зборовите “Тебе посебно те интересираат тие бакнежи! Ти си навикната на такви работи!” Одбивал да снима бакнежи. Еден од изговорите бил тоа дека наводно на конзервативната публика во Анадолија ќе им биде непријатно да гледа такви сцени.

Зошто да јадеме црно чоколадо

cokoloado

Научниците од Универзитетот во Луизијана во САД открија, дека ползата од црното чоколадо за кардиоваскуларниот систем се определува од начинот на кој цревните бактерии ферментираат какао влакна, објави Daily Mail.

Бифидобактериите и млечнокиселинските бактерии го разградуваат чоколадото и произведуваат соединенија кои дејствуваат како естествeно антиинфламаторно средство. Потоа влегува во крвта и ги штити артериите од оштетување.

Денес во Public Room ќе ги видиме Јана Бурческа и претставничката за Евровизија на Германија, Левина

janalevina

Public Room и Македонската Радио Телевизија со огромна чест и задоволство Ви го најавуваат најголемиот градски џем сешн настан!

Овој вторник, а кој знае кога и каде повторно, ексклузивно во Public Room ќе ги видиме македонската евровизиска претставничка Јана Бурческа и претставничката за Евровизија на Германија, Левина.

Поканети се сите коишто сакаат да пеат, играат и да уживаат во уникатниот музички избор на Јана и Левина, придружувани Offbeatz.

ЛИНК до настанот