Lady

Погледнете како изгледала Џансу од „Парампарче“ како малечка

gansu1

Турската актерка Лејла Танлар која на јавноста и е позната како Џансу од популарната серија „Парампарче“ е вистинска млада убавица, а како детенце била исто толку слатка како и денес.

Погледнете како изгледала како малечка.

Иван влегол во банка да плати рата за кредит – нема да верувате што барал од службеничката

ivan

Иван Марас од Хрватска се решил да и го загорчи животот на службеничката на шалтер во банка. 31-годишниот Иван го земал плаќањето кредит од својот татко пензионер и дошол на шалтер каде службеничката му рекла да пополни налог од 3420 куни. Сепак, клиентот тогаш и соопштил нешто со кое и го загорчил животот.

Имено, како што пишува Ексклузива.ба, тој се решил да и го загорчи животот на работниката па порабар за секоја куна да му изготви платен налог.

Овде можете да ја направите вашата божиќна фотографија

snesko

Овде можете да ја направите и погледнете вашата божиќна фотографија. ЛИНК

Оваа светска музичка ѕвезда доаѓа во Македонија

koncert

Авалон продукција за Илинден ја најави глобалната суперѕвезда Hardwell. Еве што изјавија од Авалон:

„Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell за прв пат ќе настапи во Македонија, во рамките на фестивалот Ohrid Calling 2017, на 2ри август на стадионот „Билјанини извори“.

Високотиражниот хитмејкер со години е во топ 3 најдобри диџеи на светската ранг листа, а воедно е и најмладиот на кој тоа му пошло од рака. Директните преноси на спектакуларните настапи во живо со кои Hardwell едно по друго ги освојува најголемите фестивалски бини на планетата, заедно со спотовите и видеоблогот на YouTube, вкупно имаат повеќе од милијарда прегледи.

Антициклонот продолжува: Еве што ни носи утрешниот ден (вторник)

studenbran

Под влијание на висок воздушен притисон и на стабилна и сува воздушна маса утре (20.12.2016) времето во Македонија ќе биде претежно сончево додека во југозападните предели ќе има умерена облачност која повремено и локално е можно да се зголемува.

Ќе биде претежно тивко додека долж Повардарието ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -9 до -2 степени, на повисоките места и на планините температурите можно е да бидат и пониски.

Максималната температура ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!