Lady

ИАКО ЖИВЕЕШЕ САМО 10 ДЕНА, НИ ПОКАЖА КОЛКУ Е ЖИВОТОТ СКАПОЦЕН!

bebeprikazna3

Робин во 20та седмица на бременоста ја дознала најужасната вест што може една мајка да ја дознае.
На нејзиниот нероден син му била дијагностицирана тешка болест, а тоа значи дека детото ќе умре во првите седмици откако ќе се роди.

Била скршена. Но таа и нејзиниот сопруг одлучиле. Тие решиле на најдобар можен начин да го искористат времето што го имаат со својот син.

Зион кога се родил имал само 2 килограми…

Секој миг од неговиот живот родителите го регистрирале со камера…

Секој миг со него за нив бил скапоцен…

Нивните постари деца исто така постојано биле околу Зион…Сигурно дека ја чувствувал нивната љубов…

После една седмица целото семејство го прославиле неговиот прв роденден. Тоа било специјален ден…

Зион живеел само 3 дена после роденденот…

Закопан е во мала кутија покриена со отисоци од неговите браќа – за малиот брат кој за толку кратко време им донел толку скапи мигови…

Се надевам дека оваа приказна ќе ни помогне да научиме да го цениме она што го имаме и да го искористиме секој миг кој го имаме со своите најблиски.
Затоа и ја споделив оваа приказна со вас, а вие споделете понатаму…

Астрологијата открива зошто сѐ уште сте сингл

singl

Што е тоа што прави постојано да се навраќате на вашиот сингл статус? Не дека е невозможно вас некој да ве сака и вие сигурно ќе ја пронајдете таа специјална личност еден ден. Но, секој хороскопски знак има природни карактерни пречки, поради кои остануваме сами подолго време одошто сакаме. Прочитајте дали самите си го попречувате патот кон пронаоѓање на љубовта.

Овен

Факти за виаграта кој може не ги знаете

viagra

Ова чудесно сино апче, лансирано е пред 15 години на американскиот пазар и го освои светот како ни еден лек до тогаш. Синиот лек против импотенција и проблеми со ерекцијата се консумира без контрола – 6 парчиња на секоја секунда, а до сега се продадени над 2,5 милијарди апчиња.

Во Европа најмногу ја консумираат Британците, потоа Италијанците и Германците, а најмногу Виагра се троши во Бристол. Виагра е лекот кој доживеа и најмногу фалсификати, па скоро 80 проценти од Виаграта што може да ја купите преку интернет е лажна.

Исповед на една скопјанка: Како можев да му верувам – сè уште се плашам, ќе ги објави снимките

devojkaplace

Како го запознав. На кое друго место, ако не во Охрид, преку лето. Во Скопје почнаа жештините, не се издржуваше. Главата ми пукаше од премногу работа. Во четврток се слушнавме со Марија. Исто така и таа сакаше малку да здивне за викенд. Решивме во петок, по работа, со нејзиниот автомобил директно да одиме во Охрид. Сакавме само да одмориме, без да одиме на плажи, а уште помалку по кафулиња и дискотеки, пишуваат од скопјеинфо.мк.

Апартман најдовме подалеку од центарот. Долгото туширање и погледот кон езерото од апартманот под Самуиловата тврдина беа како измислени за еден релаксиран викенд. Но, да знаев што ме чека таму долу, во градот, воопшто немаше да излезам од дома тоа утро.

Детскиот фестивал „ПОТОЧИЊА“ 2017 на  8 – 9 април во МОБ

Potocinja.Poster.2017

Со пристигнување на пролетта, на 8 – 9 април во Македонска опера и балет пристигнува и новото 14-то издание на детскиот фестивал „Поточиња“.  Најмалите љубители на музиката ќе можат да проследат 15 нови песнички и да уживаат во неповторливата детска забава за која ќе се погрижат солистите и хорот на детскиот фестивал „Поточиња“, како и маскотата „Поки“ во улога на водител.

Организаторот Пап Продукција информира дека на репертоарот се 6 претстави со почеток од 11:00, 13:00 и 19:00 часот. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на билетарата на МОБ, Југотон, касата на Универзална сала и продажната мрежа МК Тикетс.