Категорија: ‘Патувања’

Завршува вториот круг за пријавување на Авицена Женска трка

Денес завршува вториот рок, а од утре, 16ти март, започнува последниот круг за Авицена Женска трка 2018. Оваа трка е во организација на Сојуз на спортови на Скопје, а под покровителство на Град Скопје како дел од промотивните трки на Виз Ер Скопски маратон 2018. Трката ќе се одржи на 01 април, а последниот рок […]

Како да ви собере двојно повеќе облека во гардероберот

Проблемот со недоволното место за облека не е само на жените кои купуваат облека на килограм. Повеќе место во гардеробата сакаат и сите кои имаат браќа или сестри и морале да делат со нив една соба. А тоа, по 12-годишна возраст, секогаш е повод за многу кавги. Имено, постои еден мал трик со кој ќе […]

Годишнина за Porsche – 70 години спортски автомобили

Брз. Чист. Емотивен. Во изминатите 70 години, брендот Porsche е синоним за спортски автомобил на највисоко ниво. Првото возило што го носи името Porsche е регистрирано на 8 јуни 1948 година и тоа беше „356 Roadster“. Ова е денот кога се роди брендот Porsche. 356 го претвори сонот на Porsche за спортски автомобил во реалност. […]

Сакал да ја фотографира својата бремена сопруга покрај морето: Погледнете што друго успеал да сними

Дан Мозер сакал да ја фотографира својата сопруга Анџелин која стоела покрај морето. Во тој момент во водата во далечина скокнал делфин. Гордиот фотограф ја испратил фотографијата на локалните медиуми и таа многу брзо станала хит на интернет.

5 работи што треба да ги направите заедно пред да се омажите за него

Жалиме романтичари, но љубовта не е доволна. Бракот на глобално ниво е една од институциите со најмногу пропаѓања. Да не зборуваме дека разводот е скап и супер непријатен настан. Проблемот не е во тоа што луѓето не можат или не сакаат да бидат моногамни и затоа стигнуваат до развод, туку дека тие не можат да […]