Категорија: ‘Живот’

Како жените ги оправдуваат изневерувањата кон партнерот

Во последно време сепак статистиката покажува кон растот на женските изневерувања. Истражувачите од Велика Британија се обидоа да ја објаснат причината за таквото однесување од страна на понежниот пол. Како резултат тие откриле четири основни објаснувања зошто жените одлучуваат да го менуваат на својот партнер. На прво место е виновна нивната свест, особено кај луѓето […]

Како да го израдувате дечкото?

Како девојките, така и момчињата сакаат изненадувања и тој би се радувал на секој еден романтичен гест. Ако ги сакате односите со дечко ви да се развиваат се подобро, убаво е од време на време да правите неколку работи за партнерот. Ви нудиме неколку изненадувања, со кои ќе го израдувате вашиот пријател или пријателка и […]

Која е најраспространетата инфекција што се пренесува по полов пат

Гонореја, сифилис, или пак можеби кламидија? Всушност ниту едно од овие заболувања. Се чини дека на чело на сексуално преносливите болести застанува една дијагноза за која многумина од вас можеби не ни ја слушнале. Тоа е трихомоназата која ја имаат во просек 7-8 милиони луѓе годишно. Трихомоназата е предизвикана од паразит наречен Trichomonas vaginalis. Најчестите […]

Колку траат врските на хороскопските знаци: бикот не сака да остава, а рибите се најверни

Ако се прашувате колку долго ќе трае вашата врска или зошто со години не можете да се врзете за еден човек, хороскопот ќе ви даде точен и прецизен одговор. Овен – Си оди штом страста исчезне Припадниците на овој знак се заљубуваат брзо и со цело срце. Врската со нив е динамична, а нивните чувства […]

Да го сакате или да го оставите?

Многу жени стигнуваат до одреден момент од врската, во кој се преиспитуваат работите и прашуваат дали треба да останат со мажот до себе или да ја побараат љубовта на друго место. Токму во тој момент жените се прашуваат: “Да го сакам ли или да си одам?”. Во повеќето случаи, одговорот не може да дојде толку […]