Категорија: ‘Занимливости’

Како од бајките: Погледнете како изгледаа принцезата Дијана и Меган Маркл на денот на нивната венчавка (Видео)

Британската кралица Елизабета на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по вчерашната венчавка, ја доби титулата војвотка од Сасекс. Принцот Хари, внук на принцезата Елизабета, е шести во редот за наследство на британскиот престол, а како накратко изгледаше кралската […]

Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца

Викендов бевме сведоци како децата од емисијата на Ивце Пивце „Горе долу сите сме еднакви“, познатите ликови Давид и Каја, беа во потрага по вистинските деца. Во улична анкета на случајните минувачи им беше поставено прашањето: „Што го буди детето кај вас?“. Многу интересни одговори, многу спонтани реакции и лудории, многу забава и смеа со […]

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот го украдоа вниманието на кралската свадба (Фото)

Таа може да биде само 3 години, но кралското дете има таква етика. Чудесниот дете служеше како една од десетте деверуши на венчавката во саботата, каде што нејзиниот чичко принц Хари се ожени со Меган Маркл во многу очекуваниот публикуван настан. Принцот Џорџ, 4, исто така бил стражар, и двајцата им се приклучија на другите […]

Тешко ли е да се биде жена ?

Tие кои за жените секогаш зборуваат добро, не ги познаваат доволно. Оние кои за жените постојано зборуваат лошо, не ги познаваат воопшто” – G. Pigault Lebrun Возможно ли е да се возвиши жената, а притоа да не бидам наречена феминистка? Постои ли начин да се говори за понежниот пол, а да се негира дека воопшто […]

Сексот е повозбудлив … на 40!

Најголемо задоволство од сексот жените почнуваат да добиваат до 40-годишна возраст, утврди студија во САД. Според сексолозите кон и по 40-те години жените повеќе не се комплексират од особеностите на своето тело – веќе не се вознемируваат многу ниту од повеќето килограми, ниту од недостатоците на својата фигура. Покрај тоа, на оваа возраст тие престануваат […]