Категорија: ‘Занимливости’

Ќе ве стопи: Татко и ќерка ја прават истата фотографија 35 години по ред

Кога Хуа Јунџинг, позирал на фотографија со својата еднoгодишна ќерка пред 35 години на Езерото Тајџинг, тој не планирал тоа да стане нивна традиција. Но, баш тоа и се случило. Во текот на следните 35 години, Хуа и неговата ќерка Хуахуа тие позираат покрај истото езеро во провинцијата Џангсан, Жанџи, секоја година, со само една […]

Видео кое ќе ви го разубави денот: Бебето почна да се лути и плаче, се додека неговата мајка не ја пушти омилената песна

Бебето почна да се лути и плаче, се додека неговата мајка не ја пушти омилената песна Погледнете го видеото во продолжение и уживајте:

Тој е слеп и со помош на електронски очила за прв пат ги виде сопругата и детето! Погледнете ја оваа бесценета реакција

Ген Пурдие пред 16 години добил Старгартова болест поради која не може да гледа ништо друго освен силуета и облици. Тогаш тој ја запознал љубовта на својот живот, а набрзо се венчале и добиле син. Меѓутоа, тој никогаш не ги видел сопругата и синот. Набрзо потоа, неговата сопруга дознала дека постои можност за лечење со […]

Мачка сама отишла пред ветеринарна болница и барала помош, а причината ќе ве расплачe! (Видео)

Чудо се случило пред една ветеринарна болница во Турција. Трудна мачка се појавила пред болницата барајќи помош. Таа имала страшни болки, но некако успеала да стигне до влезната врата и почнала да мјаука за некој да и помогне. Најпрво, никој не сфаќал што се случува, но веднаш ја прегледале и сфатиле дека е трудна и […]

Видео+фото: Викторија Лоба и Тајзи го промовираа летниот хит „Каде сме ние“

Каде сме ние е новиот летен хит на Викторија Лоба и раперот Тајзи за кој се одржа промоција на видео записот и песната во ресторанот FOUR, поддржано од Дуна компјутери и Орифлеим, во присуство на нивните соработници, медиуми и пријатели. Песната е во поп модерен стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Откако […]