Категорија: ‘Најново’

Која е најраспространетата инфекција што се пренесува по полов пат

Гонореја, сифилис, или пак можеби кламидија? Всушност ниту едно од овие заболувања. Се чини дека на чело на сексуално преносливите болести застанува една дијагноза за која многумина од вас можеби не ни ја слушнале. Тоа е трихомоназата која ја имаат во просек 7-8 милиони луѓе годишно. Трихомоназата е предизвикана од паразит наречен Trichomonas vaginalis. Најчестите […]

Колку траат врските на хороскопските знаци: бикот не сака да остава, а рибите се најверни

Ако се прашувате колку долго ќе трае вашата врска или зошто со години не можете да се врзете за еден човек, хороскопот ќе ви даде точен и прецизен одговор. Овен – Си оди штом страста исчезне Припадниците на овој знак се заљубуваат брзо и со цело срце. Врската со нив е динамична, а нивните чувства […]

Драган Таневски: Ама ти сепак, насмеј ја брат! Дека секогаш ќе се најде некој да ја расплаче…

Автор: Драган Таневски Погледни ја кога ќе се насмее од срце, брат. Онака, да се закикоти од петици. И да знаеш дека ти си ја насмеал така слатко. Знаеш, на сите оние стресови што постојано ја јадат однатре како див ѕвер, тоа смеење ја лечи брат. И го продолжува животот. Она знае дека стресовите не […]

Да го сакате или да го оставите?

Многу жени стигнуваат до одреден момент од врската, во кој се преиспитуваат работите и прашуваат дали треба да останат со мажот до себе или да ја побараат љубовта на друго место. Токму во тој момент жените се прашуваат: “Да го сакам ли или да си одам?”. Во повеќето случаи, одговорот не може да дојде толку […]

Оптичка илузија: Кој стои напред – девојката или момчето?

Сите се обидуваат да дознаат кој од двајцата – девојката или момчето стои напред и кој позади. На сликата е речиси невозможно да се спознае чии нозе каде се наоѓаат. Сликата се појави на интернет минатата недела, откако беше поставена на социјалните мрежи.