Категорија: ‘Вежби за жени’

Дечко пиел Магнезиум една недела, неможел да си поверува каков ефект имало

Како што ни се достапни многу суплементи на пазарот, треба да одлучиме за оние кои се неопходни за нашите организми и кои можат повеќе да придонесат за нашето здравје. Иван одлучи да започне да внесува повеќе магнезиум по позитивните коментари на своите пријатели и да се увери во тоа колку е одличен за здравје. Иако […]

Вежби за целото тело без никаква опрема – само 7 минути дневно

Тренинг рутина која за само 7 минути ќе го раздвижи целото тело и ќе ве наполни со енергија. Одлични варијации на веќе класичните вежби за сите делови на телото. Пуштете го видеото и вежбајте заедно:

Успешна приказна: Еве како ги намалив стриите после пораѓај

Стриите се видливи линии на површината од кожата, а најчесто се појавуваат на стомакот, бедрата, надлактиците, задникот и градите. Иако бременоста е мојата главна причина поради која ми се појавија стриите, сепак мора да напоменам дека и килажата која ја накачив во овој период па потоа слабеењето, во голема мера влијаеше врз ваквиот изглед. Тука […]

Како да ги отстраниме масните наслаги од кујнските елементи

Да се одржува кујната беспрекорно чиста е вистинска уметност. Важно е редовно и навремено да се отстрануваат негативните последици од своите кулинарски вештини. Чистењето на работните површини, по правило е секојдневна кујнска обврска. Но, масните наслаги можат да го покријат горниот дел од висечките елементи и сето она што стои на нив. Ова е ефикасен […]

Што ако не сте создадени да бидете типична трудница

Многубројни се жените кои се спремни да ги поднесат сите тешкотии само за да имаат дете, но за некои жени оваа цена е превисока. Што ако не сте створени да бидете типична трудница? Мојата чудна бременост е серијал на TLC каналот кој нуди суров и интимен приказ на подемите и падовите на тие трудници. Ќе […]