Категорија: ‘совети за исхрана’

Диета со кисела зелка – по нејзиниот режим, тежината може да се намали со околу 5 килограми

Ова е диета со кисела зелка е погодна за зимската и рана пролетна сезона. При почитување на диетата со кисела зелка може да се ослабне со околу 2 кг неделно. Оваа диета е препорачлива од една до четири недели, и по нејзиниот режим, тежината може да се намали со околу 5 килограми. Оваа диета со кисела зелка […]

Не очекувавте: Што се случува во нашето тело кога пиеме Кока-Кола

Луѓето ја консумираат, бидејќи е слатка и зависна. Знаете ли сепак што се случува со вашето тело кога ја пиете? Првите 10 минути: Содржината шеќер влегува во вашиот систем. Не една, туку 10 лажички! Ако каснете толку многу шеќер, ќе повраќате. Сепак тоа не се случува поради фосфорна киселина, која го убива овој сладок вкус.

Младиот Илија имаше 150 кг. Погледнете како изгледа сега

Младиот Илија Рајковчевиќ има 18 години, и е студент во прва година за бизнис и логистика на факултетот ”Гоце Делчев”. „Се започна на 01.07.2014 година, тогаш се одлучив да се сменам, едноставно неможев повеќе да се гледам во огледало, како тонам секој ден повеќе и повеќе осамен самиот со храната. Морам да му се заблагодарам […]

Со диетата на Др. Жан Митрев ослаби до 15кг. Еве што треба да јадете

Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер. 1. ден Ручек 1 портокал 1 варено јајце 1 канче кисело млеко

Кралицата Елизабета има 91 година: Погледнете во што се состои нејзината исхрана

Иако кралицата Елизабета втора иако наполни 91 година таа изгледа одлично, а медиумите за нејзината топ форма ја открија и можната тајна. Имено кралицата во моментов на своја 91 година изгледа одлично и потполно здраво, а причината за тоа се наоѓа во нејзината исхрана. Медиумите неодамна открија што јаде во текот на денот кралицата за […]