Категорија: ‘Убавина и здравје’

Што ќе ви кажат хороскопските знаци, само за да ве легнат во креветот

Некои хороскопски знаци ги сакаат шегите, а други се сериозни. Еве кои се најчесто користени зборови од различните Хороскопски знаци. Овен Името ми е Бонд. Џејмс Бонд. Бик Имам шише шампањ и ми е страв да не се расипе дека подолго време стои така …

Диетата која гарантирано ќе ви помогне да ослабете 2 килограми за само еден ден

Милиони луѓе ширум светот го започнуваат денот со чаша топол чај. Некои го пијат со шеќер, некои без, некои пијат само зелен чај, а некои црн и др. Дали сте слушнале за диета со чај? Исхрана со зелен чај и млеко. Диетата со млеко и зелен чај е најпопуларнa меѓу оние кои сакаат да ослабат, […]

Подгответе го телото: Како да зачнете побрзо и бременоста да ви помине без проблеми

Кога бременоста ви е планирана, од исклучителна важност е да го подготвите како телото, така и умот за големиот настан. Ова ќе помогне да зачнете побрзо и бременоста да ви помине без проблеми, предизвикани од невнимание или “немарливост” кон самата себе. Грижете се за организмот и оваа машина со превисок самостоен разум ќе ве изненади […]

Многу е лесно: Кои храни и од какви болести не штитат?

Последните студии докажуваат дека јадењето на одредена количина на овошје и зеленчук секој ден може да го продолжи нашиот живот со цели 10 години. Една од причините е дека некои видови овошје и зеленчук може да го намалат ризикот од подмолните болести како рак. Кои храни и од какви болести не штитат? Зелените и жолтите […]

Оваа диета не се држи повеќе од 4 дена зошто многу брзо се слабее

Најчестата тема за разговор меѓу жените е секако – брзите диети. Постојат голем број на диети и режими на исхрана кои нудат различни методи и различна храна, со чија помош многу брзо се топат мастите. Но, секогаш треба да бидете внимателни со ваквите диети, бидејќи секогаш постои опасност од јо-јо ефект. Овој пијалак е исклучително […]