Категорија: ‘Диети’

Диета со кисела зелка – по нејзиниот режим, тежината може да се намали со околу 5 килограми

Ова е диета со кисела зелка е погодна за зимската и рана пролетна сезона. При почитување на диетата со кисела зелка може да се ослабне со околу 2 кг неделно. Оваа диета е препорачлива од една до четири недели, и по нејзиниот режим, тежината може да се намали со околу 5 килограми. Оваа диета со кисела зелка […]

Младиот Илија имаше 150 кг. Погледнете како изгледа сега

Младиот Илија Рајковчевиќ има 18 години, и е студент во прва година за бизнис и логистика на факултетот ”Гоце Делчев”. „Се започна на 01.07.2014 година, тогаш се одлучив да се сменам, едноставно неможев повеќе да се гледам во огледало, како тонам секој ден повеќе и повеќе осамен самиот со храната. Морам да му се заблагодарам […]

Со диетата на Др. Жан Митрев ослаби до 15кг. Еве што треба да јадете

Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер. 1. ден Ручек 1 портокал 1 варено јајце 1 канче кисело млеко

Кралицата Елизабета има 91 година: Погледнете во што се состои нејзината исхрана

Иако кралицата Елизабета втора иако наполни 91 година таа изгледа одлично, а медиумите за нејзината топ форма ја открија и можната тајна. Имено кралицата во моментов на своја 91 година изгледа одлично и потполно здраво, а причината за тоа се наоѓа во нејзината исхрана. Медиумите неодамна открија што јаде во текот на денот кралицата за […]

Диета која навистина успева и тоа за месец дена: Шехерезада ослабела 7 кг, Сулејман дури 14!

Поради снимањето на новата серија, турскиот актер Халит Ергенч морал да слабее, па сопругата Бергузе ги земала работите во свои раце и вовела нов семеен режим на исхрана. Турската серија „Ти си мојата татковина“, која почнала да се емитува во октомври 2016 година, ги урна сите рекорди на гледаност во Турција. Не е за чудење […]