Категорија: ‘Убавина и здравје’

Еве кој е вистинскиот извор на сексуално уживање за сите жени

sex

„Точката G не постои, има точка Со – клиторисот. Тој е вистинскиот извор на сексуално уживање за сите жени”, тврди д-р Сузан Оукли од болницата во Синсинати, Охајо. Скенирањето на карличната област на неколку десетици жени со јадреномагнетна резонанца ја покажа врската помеѓу анатомијата на женските полови органи и оргазмот. Клиторисот е најчувствителниот дел од […]

Со оваа маска веднаш започнувате да подмладувате

fotodieta

Витаминот Ц долго време е познат по своите антиоксидантни својства со кои одлично се бори против стареењето. Покрај тоа што треба секојдневно да се внесува преку исхраната, може да го искористите и во негата за лице. Не пропуштајте уште денес да ја испробате оваа маска која ќе ви го освежи изгледот, ќе го поттикне производството на колаген и […]

21 лекција од модните икони за тоа како да бидеш вистинска жена

modahoroskop

Да бидеш жена е генерална уметност. И секоја дама има свој адут: една се обложува на скап парфем, друга на гламурот, трета на сеопфатна визија. Но, никој не разбира повеќе од гламурот и убавина, како основачите на модата. Убедени сме дека токму тие најдобро ја знаат женската натура и токму заради тоа ќе ве потсетиме […]

Совети од еден пчелар: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршлен ова ќе ве спаси од болка и оток!

osa

Следниот совет е од еден пчелар, кој е испробан и се знаат резултатите. Според советите кои ги дава овој пчелар, може да си помогнете многу лесно, ако имате аспирин таблетка. Едноставно стиснете ја таблетата и ставете ја на каснатото место. Држете така една минута, а потоа извадете ја. На овој начин ќе го спречите отокот. Убодот брзо […]

Како да отстраните враснато влакно

vrasnatovlakno

Основното правило кај враснатите влакненца е да не пробувате да ги отстраните со нокти. Направете пилнг на делот каде е враснато влакненцето, па премачкајте го со алкохол или некаков антибактериски производ за акни. Потоа потребна ви е топла облога. Неколку минути држете ја притисната на местото каде имате враснато влакненце, бидејќи на тој начин ќе ја намалите […]