Категорија: ‘Совети и нега’

Мајка кон мажената ќерка: „Никогаш не ги заборавај другарките”

2drugarki

Во еден топол летен ден, млада жена која неодамна била омажена, отишла да ја види мајка си. Откако се виделе, мајка и седнала на фотелјата и пиејќи чај, почнала да и ја раскажува приказна за животот, бракот и одговорностите на луѓето во врска. Мајката откако ја погледнала својата млада ќерка во очите и рекла: „Никогаш не ги заборавај […]

Што ќе се случи ако престанеме да си ги миеме забите

mienjezabi

Всушност ако престанете да ги миете забите, ништо нема да се случи! Тоа дека пастата за заби, најдобро ги чисти забите од остатоците од храна и бактерии е мит. Најквалитетно чистење на забите се случува кога јадеме јаболко или морков. Кога ги миеме забите не се отстранува и лошата миризба. Таа се појавува, не затоа […]

Што да правите после секс?

sex2

За тоа што да се прави пред секс, има напишано илјадници книги. Но, што правите после секс? Едноставно досадно си лежите, додека заспивате? Ви нудиме нешто поинакво, освен што сте задремале. Шепотење на зборови По слабеењето на страста вие се наоѓате во една чудна интимна ситуација. Во овие моменти можете да си кажете нешта кои […]

10 причини зошто секој ден треба да јадеме портокали

portokali

На овие 10 начини портокалите помагаат на нашиот организам во борбата против болестите и штетните микрочестички од околината, пишува попара.мк: 1. Портокалитесе богати со витамини и минерали кои се потребни дневно за правилно функционирање на телото. 2. Го штити нашиот кардиофаскуларен систем и помага при прочистување на масните наслаги во него. 3.Помагаат и при заштита […]

Прочитајте го ова ако се чувствувате несреќно

blind

Ако некогаш на некој повод, се чувствувате несреќно, потсетете се за оваа статија. Никогаш не треба да заборавиме дека сме многу среќни отколку што претпоставуваме … „Ако денес сте се разбудиле здрави, значи имате повеќе среќа од 1 милион луѓе кои нема да дочекаат до следната недела“.