Категорија: ‘Низ времето’

Како да го израдувате дечкото?

Како девојките, така и момчињата сакаат изненадувања и тој би се радувал на секој еден романтичен гест. Ако ги сакате односите со дечко ви да се развиваат се подобро, убаво е од време на време да правите неколку работи за партнерот. Ви нудиме неколку изненадувања, со кои ќе го израдувате вашиот пријател или пријателка и […]

Колку траат врските на хороскопските знаци: бикот не сака да остава, а рибите се најверни

Ако се прашувате колку долго ќе трае вашата врска или зошто со години не можете да се врзете за еден човек, хороскопот ќе ви даде точен и прецизен одговор. Овен – Си оди штом страста исчезне Припадниците на овој знак се заљубуваат брзо и со цело срце. Врската со нив е динамична, а нивните чувства […]

Долгата врска подразбира 7 работи за сексот

Има некои работи во сексот кои само паровите со многу долга врска можат да ги разберат. Можете да го користите сексот како валута. „Јас ќе ги измијам чиниите, ако ме чекаш во спалната соба” е услов кој може да го кажете само на долгогодишната партнерка. Често мажите со постојаната партнерка не се загрижени како изгледаат […]

Данските научници потврдија: Жените им го кратат животот на мажите!

Жените кои постојано нешто ги критикуваат своите сопрузи им го кратат животот. Дански научници заклучија дека кај мажите во средни години ризикот од смртта е дури 3 пати поголем ако живеат со жени кои постојано им наоѓаат маани. Во истражувањето учествувале 9 857 мажи и жени од 36 до 52 години. Тие кои живееле со […]

Пауло Коелјо: совети за патување

„Многу одамна за себе сфатив дека да патуваш, е најдобар начин да учиш нови работи”, пишува во својот блог познатиот писател Пауло Коелјо. Тој ги сподели најважните работи за едно целосно патување. Погледнете што советува тој: Прескокнете ги музеите Може да ви личи апсурдно, но според писателот, ако сте во странски град, има многу поинтересни […]