Категорија: ‘Забава’

Милена Лунеска: Ако не ја препознаеш, лагата погледите ќе ти ги заслепи

НЕ КАЖУВАЈ Ако не ја препознаеш, лагата погледите ќе ти ги заслепи, најубава ќе биде за тебе во очите, па како мало дете, радосно сакаш да ја водиш низ телото, таму каде е најчисто,а за неа забрането, дозволуваш да ти ја милува и гушка душата, со приказни лажни крвта успива… Измамен, во прегратки и заспиваш, […]

На која повеќе и годи – на Мараја Кери или Бијонсе ?

Двете убавици демонстрираа одлични форми во речиси идентични фустани на Roberto Cavalli. Велиме „речиси” затоа што моделот на фустанот е ист, но оваа на Мараја е малку преправена, за да се скрие дел од колковите. Уште во февруари Бијонсе се качи на сцена со црната, гламурозна и проѕирна тоалета на Roberto Cavalli. Па која ви […]

Девојките на Victoria’s Secret Fashion Show (Фото)

Оваа година Victoria’s Secret Fashion Show се пресели од Њујорк во Лондон.

Еве каква среќа ви носи телефонски број (проверете тука)

Како што знаеме, броевите околу нас се насекаде. Излегува дека дури телефонскиот број исто така има сериозно влијание врз нашиот живот. Затоа експертите советуваат да сме исклучително прецизни кога земаме нова SIM картичка. “Трикот, штом станува збор за телефон, треба да биде упатен кон бројката на човекот. Секој човек треба да си знае какви се […]

Како да направите “срце” маникир

Идејата е споделена од Bellasugar.com и за нејзиното спроведување не ви треба друго, освен малку желба и слободно време и лак во 3 различни бои. Нанесувате безбојна основа , почекајте малку да се исуши и нанесувате посветла основа боја лак. Кога и таа ” затегне ” , обликуваjte лак со друга боја, како што е […]