Категорија: ‘Џет сет’

По повод 73 годишнината од постоењето на МНТ – Скопје, на 03 април ќе биде отворена изложбата „Моќта на актерот”

По повод 73 годишнината од постоењето на Македонски народен театар – Скопје, на 03 април во 12 часот, во фоајето на театарот, ќе биде отворена изложбата „Моќта на актерот”. Изложбата е посветена на актерите кои ги имало во разни претстави, на оние актери на кои најбројни им се т.н. епизодни ликови, без кои не може […]

Како да се облекувате елегантно

Да се ​​облекувате елегантно значи дека сте надвор од зависноста на модата и трендовите. Според Емануел Унгаро елеганцијата е прашање на интелект. Многу од жените сакаат да ја знаат тајната за тоа како да се облекуваат елегантно. Елегантната жена не ги привлекува погледите со облеката, со кои е облечена, туку со емитувањето и грациозноста.

Хајди Клум : Имам 2000 пара чевли

Германскиот супермодел Хајди Клум докажа дека е манијак на темата чевли и призна дека поседува 2 000 пара кои прераснале во импресивна колекција. “Малку ми е срам, сигурно имам околу 2 000 пара чевли и постојано собирам и собирам. Претпоставувам звучи ужасно…” , вели ѕвездата. Како и да е, Хајди тврди дека дизајнерските модели нема […]

Секси плетенки на ѕвездите, кои сама можеш да ги направиш

Секси плетенки на ѕвездите, кои сама можеш да ги направиш    

Фановите на Елена Ристеска разочарани од новиот спот

Новиот спот на Елена Ристеска и Панчо ДНК наиде на многу коментари. Некои од нив позитивни, но има и неколку од фановите кои речиси се разочарани, како од песната така и од спотот. Подолу ќе видите само дел од коментарите напишани на нејзиниот facebook профил.     Што мислите вие за песната и спотот?