Категорија: ‘Мода’

Дизајнерката Росица Мршиќ ја претстави најновата колекција наречена „Celia“

Дизајнерката Росица Мршиќ ја претстави најновата колекција наречена „Celia“ вчеравечер во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Модните креации кои се инспирирани од портретите на Силија Биртвел насликани од познатиот англиски уметник Дејвид Хокни беа прикажани на несекојдневен начин со моден перформанс во неколку простории. Новите модни парчиња […]

Видео+фото: Викторија Лоба и Тајзи го промовираа летниот хит „Каде сме ние“

Каде сме ние е новиот летен хит на Викторија Лоба и раперот Тајзи за кој се одржа промоција на видео записот и песната во ресторанот FOUR, поддржано од Дуна компјутери и Орифлеим, во присуство на нивните соработници, медиуми и пријатели. Песната е во поп модерен стил, комплетно напишана и продуцирана од композиторот Роберт Билбилов. „Откако […]

Како да се ослободите од испуканите усни

Шеа путер Шеа путерот интензивно ја хидрира и ја храни кожата, а најдобро делува на испуканите делови. Овој путер е преполн со витамини кои имаат лековито и заздравувачко дејство врз оштетената кожа. Затоа, користете го редовно. Нанесувајте го на усните и наутро и навечер и повеќе ќе немате никаков проблем со испуканата кожа. Шеќер Пилингот […]

Облеката која секогаш изгледа убаво кај жените

Деновите во кои се будиме во расположение, секогаш се најпосакувани. Обично во овие моменти знаеме точно што ќе облечеме и таа инспирација нè упатува да се чувствуваме убаво и добро во својата кожа. Од друга страна тоа се моментите во кои не сакаме да станеме од кревет, а камоли да се придвижиме до работното место […]

Зошто кожата треба да ја негувате со домашни рецепти

Сите знаеме добро дека во продавниците може да се најде огромен избор на козметика за секаков тип на кожа. Но еве неколку причини зашто да пробате да користите и природна козметика, која ќе ја направите од производите што ги имате дома: Заштедувате Некои од рецептите чинат колку едно јајце или пак 1 лажичка мед. Во […]