Категорија: ‘Мода’

Сара Фешн и Лоба ја промовираа новата колекција на долна облека и пижами за есен/зима, 2017-2018

IMG_0191

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима, 2017-2018 година. Познатата пејачка Викторија Лоба како заштитно лице за 2017 година на Сара Фешн, позираше пред објективот на фотографот за новата колекција. Токму таа го презентира памучнот програм на маици, […]

Највозбудливите женски филмски трансформации

filmskatransformamica

Навикнати сме актерките од Холивуд да ги гледаме стокмени и средени до најситниот детал кога се појавуваат на црвениот тепих, но она што е посебно возбудливо се нивните трансформации кога улогите бараат да се престорат во нешто сосема поинакво.  Ова се некои од највпечатливите филмски трансфоррмации на некои од најпознатите актерки во последниве 2-3 години.

Ниска коњска опашка

bijonce3

Соберете ја косата наназад и ставете и репче ниско на тилот. Оваа фризура е совршена за топлите пролетно-летни денови. Ставете и на косата малку пена за коса и ставете во задниот дел на главата тенок ластик за шик визија. Еве и како лесно да направите убава фризура:

Како да се облекувате елегантно

emanuel

Да се ​​облекувате елегантно значи дека сте надвор од зависноста на модата и трендовите. Според Емануел Унгаро елеганцијата е прашање на интелект. Многу од жените сакаат да ја знаат тајната за тоа како да се облекуваат елегантно. Елегантната жена не ги привлекува погледите со облеката, со кои е облечена, туку со емитувањето и грациозноста.

Сара Фешн со спектакуларно модно шоу My sweet 18 (Фото)

IMG_0977

Со модно шоу за сите свои соработници и потрошувачи, презентирајќи ја својата последна колекција, Сара Фешн го одбележа својот јубилеј, 18 години успешна македонска приказна. „Кога пред 18 години ја основавме компанијата, си поставивме јасни цели и визија која сеуште ја следиме. Со континуирано учење и вложување, денес можеме слободно да кажеме дека сме се […]