Категорија: ‘Љубов и Секс’

19 факти за овулацијата, кои може да ве изненадат

devojka8

Знаете ли дека ушите на жените стануваат симетрични, кога тие се во овулација? Да, точно е! 1. Овулацијата е процес преку кој телото на жената произведува и ослободува јајце клетка која при оплодување од сперматозоид, води до репродукција. 2. Жените се раѓаат со вкупен број јајце клетки кои сепак никогаш нема да ги имаат во […]

Еве кој е вистинскиот извор на сексуално уживање за сите жени

sex

„Точката G не постои, има точка Со – клиторисот. Тој е вистинскиот извор на сексуално уживање за сите жени”, тврди д-р Сузан Оукли од болницата во Синсинати, Охајо. Скенирањето на карличната област на неколку десетици жени со јадреномагнетна резонанца ја покажа врската помеѓу анатомијата на женските полови органи и оргазмот. Клиторисот е најчувствителниот дел од […]

Тајните што ни ги открива датумот на раѓање

kalendar-300x272

Вибрацијата на роденденот има големо влијание врз нашиот животен пат, па дури и врз изборот на професија. Ова влијание се чувствува најсилно во периодот од 28-та до 56-та година. Денот во кој сме родени, носи пораки и вибрации кои ние треба да декриптираме, за да го најдеме вистинскиот пат. Еве што значи раѓање според нашиот […]

Погледите на мажите во женското тело: каде тие гледаат најмногу

dodvoruvanje

Очите, насмевката и градите се првите работи кои ги мажите забележуваат кај една жена токму во овој ред. Ова го покажува британско истражување. Списокот бил составен врз основа на впечатоци на мажите и на жените односно од жена и од маж, кои се соочуваат за прв пат или минуваат по улицата. Резултатите покажуваат дека стереотипите маж […]

Храната со која ќе ги разгорите страстите помеѓу себе

sex2

За една вистински романтична и страсна вечер само миризливи свеќи и убавото црвено вино не се доволни. За да ги разгорите страстите, важно е какви јадења ќе ставите на маса. Еве краток список со некои од најсилните афродизијаци: Аспарагус Овој зеленчук дефинитивно влијае на вашето либидо. Аспарагусот содржи витамин Б6 и фолна киселина. Освен тоа […]