Категорија: ‘Гастрономија’

Лесно е! Еве како да направите домашни Ferrero Rocher

ferrero

Состојки: 150 гр испечени лешници 100 гр наполитанки со вкус на лешник 200 гр. нутела (може и црн еурокрем, но со нутела е повкусно) Подготовка:

9 факти за кромидот кои сигурно не ги знаевте

kromid

До сега сигурно ви се познати сите здравствени придобивки од јадењето кромид, но за овој чудесен зеленчук има уште многу информации кои е корисно да се знаат. Еве неколку факти кои ќе ви помогнат подобро да се запознаете со кромидот. 1. Сировиот, свежо исечкан или сомелен кромид има најдобро дејство врз здравјето. Ако не можете […]

Одлична идеја: Еве како се прави тесто, кое може да се користи неколку дена

testo

Ќе ви претставиме рецепт за тесто, кое можете да го користите за различни колачи или други јадења, особено корисно, бидејќи може да стои неколку дена, и да го користите кога ќе ви затреба. Варијанти има повеќе, но овој рецепт е домашен и проверен. Состојки:

ВО ВТОРНИКОТ ИМАЛА 72 КГ, А ВО НЕДЕЛАТА 68! НЕМА СОМНЕЖ – ЧУДО ОД БИЛКА!

dietapijalok

Многумина од нас користат магдонос за подготовка на разни јадења. Свежата и ароматична билка, не само што ја збогатува храната со одличен вкус и арома, туку и дополнително ја заситува со витамини, пишува uspesnazena. Помеѓу другото, магдоносот е моќен диуретик, ослободува од отоци, инфекции на уринарниот тракт и други здравствени проблеми.

Како да ја направите превуксната Паста Понца

pastaponza

Превкусни тестенини со потпечен сос од чери домати и пекорино сирење. Состојки: 400 гр макарони или друга кратка паста 600 гр чери домати 2 лажици измиени и исцедени капари 1/2 лажичка крупна морска сол