Категорија: ‘Занимливости’

Една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот

После долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот! Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23 јуни, на вториот фестивалски викенд на SKOPJE CALLING 2018 година. TEXAS до 2018 година имаат продадено албуми во 40 милионски тираж, потоа, неверојатни 13 синглови […]

Снаата и гледа на свекрвата на кафе и и вика …

Снаата и гледа на свекрвата на кафе и и вика: – Имаш една буква Г.. – Јааа.. и што значи тоа??

Таа е единствениот човек кој те сакал уште пред да те види: Мајка ти никогаш нема да ти ги каже овие 9 работи

Таа е единствениот човек кој те сакал уште пред да те види и човекот на кого должиш живот. Мајката секогаш од нас ги крие маките и фрустрациите и ги омаловажува болките поврзани со мајчинството. Ова се работите кои мајка ти никогаш не би ти ги кажала, само за да те заштити и зачува насмевката на […]

Девојките пушачи се дебелеат 3 пати повеќе од непушачите

Со ова американските научници го разоткрија митот дека пушењето помага за намалување на тежината. Новото истражување покажа дека младите пушачки натрупуваат три пати повеќе тежина од непушачите, објавија во “Дејли Меил”. Оваа вест го разоткрива митот дека пушењето помага за намалување на тежината. Сепак научниците дополнуваат дека нема претходни студии, кои истражуваат дали пушачите качуваат […]

Некои работи за кои треба да размислите доколку посакате врска со колегата од работа

Еве некои работи, за кои треба повторно да размислите доколку посакате врска со колегата: Тајната Ако имате врска со колега, подобро да криете. Ако кажете на барем еден од колегите, многу веројатно е до крајот на неделата и чистачката да дознае. Дури и да се кул луѓето, колегите може да почнат да ве гледаат со […]