Категорија: ‘Вежби за жени’

7 минутен тренинг корисен колку и долго трчање или кревање тежина

sport

Но за да има корист од тренингот, научниците кои го осмислиле, велат дека мора да има болка!!! 7 минутрниот тренинг осмислен од тим научници, се покажало дека е ефикасен како и сесија долго трчање или дигање тежина. Вежбите не бараат посебна опрема, само ѕид, столче и седум минути од вашето време. Сепак, научниците велат дека […]

Пијалоците за најдобар тренинг

vezbipijalok

Спортските пијалоци нема да ве натераат да скокате повисоко или да тренирате побрзо. Тие едноставно пополнуваат хранливи материи кои заработуваат преку потта. Но, има пијалаци, кои навистина се ефикасни при вежбање. Важно е да не останувате дехидрирани, па затоа пијте многу вода и пробајте ги следниве пијалоци: Сок од цреши Доза: ½ чаша Кога да се […]

4 начини да изгледате свежо после препивање

prepivanje

1. Синоќа останав до доцна Сонот е важен, бидејќи ги тера процесите за регенерација на кожата да работат со максимална брзина, а клетките се обновуваат побрзо. Тоа значи дека слојот мртви клетки, виновни за сивкастиот тен е отстранет во текот на ноќта и ти се будиш со сјајна кожа. Добриот пилинг веднаш го просветлува тенот, […]

Чекори кон големо слабеење по часови

diet

Слабеењето не се состои во еден единствен здрав избор, тоа е серија на многу такви. Ако човек сака трајно да се раздели со несаканите килограми, тој мора да го промени радикално својот начин на живот. Всушност секој еден ден човек треба да вложува напори, кои со текот на времето да се претворат во рутина. Колку […]

Женското тело е неверојатно: видете како изгледа оваа дама за време на бременоста

ssontel1

Шонтел Данкан – фитнес инструкторот од Австралија, за која ви раскажавме порано роди своето момче. Но, освен сликите на малото бебе со име Џерамаја, Шонтел во Инстаграм сподели и колаж за тоа како изгледала помеѓу 14-тата и 39-тата недела од бременоста – навистина зачудувачки. Тоа ни покажува колку е неверојатно човечкото (и особено женското) тело.