Категорија: ‘Диети и фитнес’

Видео: Со три чекори до совршено обликувани нозе

sovrsenotelo

Ангелот на Викторија Сикрет, Роузи Хантингтон Вајтли, за своите совршено обликувани нозе, треба да му заблагодари на австралискиот промотер на здрав живот Џејмс Дајган. Дајган е оснивач на бодизмот, стил на вежбање познат меѓу светските убавици, и автор на книгата за здрава исхрана Clean&Lean, поради која многумина постигнаа совршена линија без попратниот јојо ефект.  

Зошто неможете да ослабете

Attractive sexy woman with diary

Понекогаш, колку и да спортувате, колку и да гладувате, не можеме да се ослабеме ни грам помалку. Еве кои се причините за тоа: Не пиете доволно вода – таа е неопходна не само за добра хидратација на организмот, но и може да помогне за намалување на апетитот. Пијте повеќе вода пред јадење и ќе ја почуствувате […]

Што укажуваат ноктите кои се тенки и лесно се лупат

grickanjenokti

Секоја жена треба да се грижи за прекрасниот изглед на своите раце. Ако вашите нокти се тенки и лесно се лупат, тогаш ова не е само естетски убаво, но и сугерира за проблеми во организмот. Можно е ноктите да станат лесно кршливи при болести на тироидната жлезда и цревата. Исто така може да бидат симптом […]

7 знаци дека сте го нашле момчето на вашиот живот

ljubov8

Постојат јасни показатели дека сте со вистинскиот дечко! Еве кои се тие: 1. Двајцата имате идентични приоритети Двајцата се стремите кон исти нешта во животот и во исто време сакате да ги постигнете заедно. Никогаш немојте да ја потценувате заедничката визија за животот. 2. Взаемно се почитувате Взаемно ги почитувате личните карактеристики и истите ги […]

Исповед: Зошто решив да ги смалам своите џиновски гради

gradi

Американската старлета Хајди Монтаг ја изненади јавноста кога градите од големина Ф ги смали на Ц, откако лекарот ја предупредил за здравјето. Ријалити ѕвездата која е позната по својата платинесто руса кода и бројните пластични операции, вели дека морала да ги симне инплантите од градите, бидејќи тие започнале да се спуштаат кон стомачната празнина. Иако сакала да се […]