Категорија: ‘Астрологија’

Кој хороскопски знак е најголем журкаџија

Верувале или не, ама хороскопскиот знак одредува како се забавувате. Прочитајте што велат ѕвездите околу тоа: Овен Овенот е првак за смислување на лудости и забавни игри, ќе му биде досадно ако вечерта нема возбудлива завршница и правење на нешто тотално откачено, како што е правење склекови во 3 навечер, фрлање петарди, трка со автомобили, […]

Сакате да бидете со Девица? Ова се нивните 10 најголеми тајни

Девиците ги бие глас како најуредни и најпедантни во Зодијакот, но она што сигурно не го знаете е дека не постои знак кој толку многу се разликува од надворешноста до внатрешноста. Никој не е како овој критичен, организиран перфекционист. Затоа, без оглед дали имате пријатели или љубовници во знакот на Девица, добро е да ги […]

Како се лутат хороскопските знаци?

Овните немаат трпение Ништо не ги вознемирува припадниците на овој знак како недостатокот на преданост и непочитување на редот, а во состојба се да се се налутат и за најмала ситница, бидејќи секоја навреда ја доживуваат како напад на егото. Бидејќи се исклучително темпераментни, во нападите на бес не бираат средства за да му се […]

Лавот да побара овен, а бикот девица! Еве го љубовниот хороскоп за 2018та за останатите хороскопски знаци

Овен Аморовата стрела ќе ја фрлите кон Стрелецот, бидејќи е општопознато дека овие момчиња можат да ви приредат незаборавни моменти. Припадниците на овој знак позитивно ќе делуваат на вас, проширувајќи ви го кругот на интереси и правилно насочувајќи ја вашата енергија. Со мажот Овен било која жена секогаш ќе се чувствува заштитено, а во кревет […]

Зошто не е лесно да си Водолија?

Повеќето луѓе најчесто ги опишуваат Водолиите како нескротливи деца со слободен дух. Секако, ова звучи подобро отколку тврдоглавите Бикови или заштитнички настроените Скорпии, но велат дека воопшто не е лесно да си Водолија. Често, Водолиите се исмевани, незабележани или смешни поради креативните умови и бујната фантазија. Емоционално исцрпувачки и обесхрабрувачки е тоа што луѓето секогаш […]