Категорија: ‘Астрологија’

Според часот на раѓање, еве каков е вашиот карактер!

cas

Секој час во денот има одредена астролошка фрекфенција која значително влијае на осцилациите на биоенегретското полнење. Ова е од посебно значење за часот на раѓање, ако знаеме дека влијанието на планетите се менува во кругот од 24 часа. Не е сеедно дали сме родени наутро, на пладне, или доцна навечер. Некои свои постапки, стравови и […]

Која е вашата професија според месеците на раѓање

horny

Родените во првиот месец од годината имаат големи шанси да станат доктори и инкасатори и многу мали шанси да станат металурзи. Родените во февруари имаат уметнички заложби и ги влече уметностa. Тие би биле среќни да се занимаваат со цртање, реклама и воопшто професии кои даваат слобода.

Еве ги петте најубави жени според хороскопот! Дури и жените се вртат по нив

miselkajgen1

Иако одделните луѓе имаат различни претстави за женската убавина, астролозите велат дека 5 од хороскопските знаци се великодушно обдарени од природата за разлика од другите. Овен Жената Овен по правило има спортска структура на телото, бринета е, со кадрава или кршлива коса, а очите и ‘се често со светла боја. Лицето и е со карактеристики […]

ЕВЕ ЗОШТО НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ИМ ОДОЛЕЕ НА ДАМИТЕ КОИ СЕ РОДЕНИ ВО ЗНАКОТ РАК

dama

Тие се емоционално интелигентни, дарежливи и знаат како да ја покажат нивната љубов. Еве неколку карактеристики што ги прават да бидат посебни и неодоливи за секого, пишуваат од stipka.mk. Тие се неверојатни готвачки Патот до срцето на луѓето е преку стомакот, а тоа Раковите го знаат многу добро. Тие сакаат да поминуваат време со нивните […]

Колку пати во животот се вљубува секој хороскопски знак

ljubomora-300x200

Според астролозите, најубавото чувство на светот – љубовта, зависи и од хороскопскиот знак. Секој знак се вљубува одреден број пати и сака на различен начин. Овен – се вљубува три пати Луѓето родени под знакот на Овен, не се особени запалени љубовџчии. Тие покажуваат скептицизам кон оваа тема, поради што и нивното деби во љубовта е […]